Motorkotter 16.80
Voormalige Viskotter uit 1909 die voor Douwe Hoekstra uit Kolderwolde en Lieuwe Visser uit Oudemirdum gebouwd is met een lengte van 21.39 meter. Zij voeren met het schip op de Zuiderzee.
Rond december 1975 is het schip ingekort en omgebouwd tot een pleziervaartuig. Uiteindelijk is het schip in gebruik genomen als een Varend Woonschip. Deze heeft geen overdraagbare ligplaats.
Haar afmetingen zijn ca. 16.80 x 3.75 x 1.60 m. Ze is o.a. voorzien van een 110 pk / 80 kW GM dieselmotor, 1x ca. 500 liter stalen dieseltank, hydraulische koppeling, centrale verwarming, 2x zonnepaneel, boiler, drinkwatertank is aanwezig maar de inhoud is onbekend. De doorvaarthoogte is ca. 3,40 m als alles plat is.
Het schip is gedeeltelijk geïsoleerd en voor de betimmering zijn diverse materialen gebruikt, o.a. multiplex en grenen. Er zijn in totaal 4 slaapplaatsen aan boord. De badkamer is ingericht met douche, wasbak en toilet. Het kombuis is voorzien van een 3-pits gasfornuis, koelkast met vriesvakje, wasbak en houten werkblad.
De stuurhut is vanaf het achterdek toegankelijk. De woning is in het oude ruim gesitueerd en vanaf het middendek te bereiken. Het interieur is eenvoudig doch geschikt om langere tijd te verblijven. De stahoogte is in de gang / corridor (ca.) 2,03 m, in de badkamer / toilet (ca.) 2,05 m, in de salon (ca.) 2,46 m /1,86 m en in de stuurhut (ca.) 2,00 m.
Het is schip voorzien van een voormast en niet van een achtermast. In het verleden is ermee gezeild maar alle daarvoor benodigde onderdelen zijn niet meer aanwezig.
Keuringsrapport van het onderwaterschip is aanwezig (10-2018)